Slnečné dni, teplé večery a čas strávený s rodinou a priateľmi. Leto je určite najobľúbenejším obdobím väčšiny z nás. Počas leta aj tí najväčší workoholici vypnú a užívajú si aspoň pár dní dovolenky so svojimi najbližšími. Po návrate z dovolenky nastáva však znova ten istý kolobeh. Predstavili ste si niekedy, že by ste mali dovolenku počas celého roka? Celoročná dovolenka to síce možno nie je, ale nič nám nebráni spríjemniť si bežné dni bazénom. Počas slnečných letných dní v ňom nájdete schladenie a užijete si zábavu so svojimi priateľmi. Môžete si vybrať aj celoročnú možnosť, kedy bazén zastrešíte a môžete ho využívať aj počas zimných mesiacov.
Bazén však vyžaduje dôkladnú starostlivosť. Je potrebné používať kvalitnú filtráciu, ktorá prefiltruje nečistoty a udrží vašu vodu dlhšie čistú. Taktiež je potrebné používať prípravky proti riasam a baktériám, dezinfekciu, ktorá môže byť chlórová alebo bezchlórová. Každý vlastník bazénu by mal minimálne jedenkrát týždenne premerať pH vody. Optimálne pH by malo byť neutrálne a pohybovať sa v rozmedzí 7 a 7,4. Takéto pH zabezpečí zdravé kúpanie a voda bude šetrnejšia k vašej pokožky. Ak je hodnota vody nižšia ako 7, hovoríme že pH je kyslé. Najčastejším následkom kyslého pH sú kožné problémy a korózia.
Pri pH vyššom ako 7,4 hovoríme o zásaditom prostredí. V takejto vode sa darí riasam a vaša voda ostane zakalená už po niekoľkých dňoch po vyčistený. Ak teda nameriate vo vašom bazény kyslé alebo zásadité pH, mali by ste použiť prípravky na jeho reguláciu. Ak sú hodnoty pH vo vode príliš vysoké, je vhodné používať pH mínus tekutý prípravok alebo granulát. Okysľuje vodu a tým pH neutralizuje. V opačnom prípade, kedy je voda prekyslená, mali by ste použiť pH + granulát. Prípravkov na úpravu pH je na trhu veľké množstvo, je potrebné vybrať si typ a najmä skupenstvo prípravku, ktoré vám bude vyhovovať.